Kwiaciarenka
O nas | Nasza Kwiaciarenka | Galeria | Kontakt

Pragniemy zaproponować Państwu nasz nowatorski projekt, który przygotowaliśmy z myślą o pełnoletnich uczniach szkół średnich. 5-dniowy kurs bukieciarski daje młodzieży kończącej szkołę okazję poszerzenia wiedzy i zdobycia kwalifikacji w zawodzie florysty, zwiększając tym samym szansę absolwentów na wyjątkowo trudnym rynku pracy.

Przygotowany według naszego autorskiego projektu kurs składa się z 45 godzin lekcyjnych, przeprowadzanych na terenie szkoły. Bogaty program kursu obejmuje następujące elementy:
 
A. część teoretyczna:
- dzieje dekoracji roślinnych
- warsztat florysty
- zasady tworzenia kompozycji i bukietów
- sposoby przedłużania trwałości kwiatów ciętych i przechowywania zieleni ciętej
- aranżacja wnętrza kwiaciarni
- podstawowe kwiaty i zieleń cięta występujące w obrocie

B. część praktyczna (zajęcia warsztatowe):
- bukiety okazjonalne: okrągły, stopniowany (technika układania, zasady doboru kwiatów)
- kompozycje w naczyniach i wiklinie (różne kształty) jako element dekoracji stołów, sal weselnych, kościoła
- wiązanki ślubne: biedermeier w kryzie, wiązanka spływająca w mikrofonie ,wiązanki strukturalna i  graficzna (różne sposoby wykończenia), dekoracja samochodu
- florystyka pogrzebowa: dekoracje nagrobne, dekoracja na trumnę, wiązanki żałobne na florecie i na podkładzie z jodły, wieńce
- dekoracje świeczników i butelek
- girlandy, wianki, stroiki

Szkolenie w proponowanej formule  przeprowadziliśmy między innymi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej k/Gorlic, uzyskując bardzo pozytywne opinie zarówno uczestników jak i nauczycieli szkoły oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach.

 Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że szkoły są w stanie skutecznie ubiegać się o pomoc z funduszy unijnych, zapewniającą finansowanie całego przedsięwzięcia.